Nauczanie języka polskiego jako obcego - jak przygotować się do egzaminu

Nauczanie języka polskiego jako obcego - jak przygotować się do egzaminu

Państwowy egzamin z języka polskiego jako obcego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób planujących zakończenie pewnego etapu nauki czy planujących rozpoczęcie kariery zawodowej w Polsce. Tego rodzaju egzamin można zdać w wielu miastach w Polsce i za granicą. Czym jest Państwowy Egzamin Certyfikatowy z Języka Polskiego jako Obcego? Jak najlepiej się do niego przygotować? Podpowiadamy!

Jezyk polski jako obcy - certyfikat


Państwowy Egzamin Certyfikatowy z Języka Polskiego jako Obcego to państwowy egzamin, którego zadaniem jest określenie kompetencji w języku polskim niezależnie od instytucji prowadzącej nauczanie, programów nauczania oraz stosowanych materiałów i metod. W zależności od poziomu zaawansowania osoby zdającej egzamin obejmuje on zakres umiejętności, takich jak rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, poprawność gramatyczna czy wypowiedź pisemna o różnym stopniu trudności. Jest on dostosowany do poziomu, na jakim zdawany jest egzamin – A1, A2, B1, B2, C1 i C2 dla dorosłych oraz młodzieży i dzieci w wieku szkolnym.

Jezyk polski jako obcy - metody nauki języka polskiego
Nauka języka obcego to zadanie, które może być realizowane przy zastosowaniu różnego rodzaju technik i sposobów pozwalających na szybkie i sprawne przyswojenie informacji z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu czytanego i słuchanego oraz innych aspektów nauki nowego jeżyka. Do najczęściej stosowanych metod nauki języka polskiego jako obcego zalicza się otaczanie językiem polskim w życiu codziennym, zakup specjalistycznych podręczników przeprowadzających przez proces nauki języka, rozwiązywanie przykładowych testów czy materiały znajdujące się w internecie, takie jak fiszki, ebooki i inne tego typu materiały edukacyjne.

Jedną z najbardziej skutecznych form nauki języka polskiego jest zapisanie się na kompleksowy kurs przygotowawczy do certyfikowanego egzaminy z języka polskiego, którego odbycie pozwala na przeprowadzenie procesu nauki nowego języka w sprawny, szybki i niezwykle efektywny sposób. Dostępnych jest wiele różnorodnych kursów z języka polskiego - można zdecydować się na kurs zdalny lub kurs prowadzony stacjonarnie - w zależności od preferencji i potrzeb osoby uczestniczącej w tego rodzaju zajęciach kształcących.

Kurs przygotowujący do egzaminu – dlaczego warto?
Kursy przygotowujące do Państwowego Egzaminu Certyfikowatego z Języka Polskiego jako Obcego prowadzone przez różnego rodzaju ośrodki edukacyjne i instytucje prywatne nie są obowiązkowe. Jednak z wielu powodów warto zdecydować się na tego rodzaju formę nauki języka polskiego. Pozwala ona na zdobycie wielu ciekawych i przydatnych materiałów edukacyjnych oraz ćwiczenie różnych umiejętności, takich jak czytanie, mówienie czy pisanie tekstów. Wykształcony lektor prowadzący kursy online lub kursy stacjonarne posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności, które przekładają się na wysoką jakość prowadzonych zajęć. Znacznie podnosi to szanse na zdanie państwowego egzaminu z języka polskiego jako obcego przy pierwszym podejściu.

Nauczanie języka polskiego jako obcego – jaką szkołę wybrać?
Decydując się na szkołę językową do nauki języka polskiego warto wybierać sprawdzone miejsca, które gwarantują odpowiednie przygotowanie do zarówno do egzaminu państwowego, jak i swobodnego poruszania się w codziennym życiu. Szkoła Kultury i Języka Polskiego w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej znajdujące się na Śląsku prowadzi specjalistyczne kursy przygotowawcze i egzaminy z języka polskiego jako obcego. Kurs zdalny prowadzony przez WSEH obejmujący 40 godzin lekcyjnych, co pozwala na zdobycie odpowiedniego zakresu wiedzy do zdania egzaminu na certyfikat o określonym poziomie trudności.

Po więcej informacji, odwiedź https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/szkola-kultury-i-jezyka-polskiego.html.

Komentarze